logo-mini

Aktualności & Social Media

Polub nas na Facebook

7 months ago

Peace and Development Studies Community (PDSC)

Projekt - "Media, mniejszości i migracje”

Jego celem jest zwiększenie świadomości opinii publicznej w Unii Europejskiej na temat powiązań między UE a krajami rozwijającymi się w kwestiach migracji, ubóstwa oraz sytuacji mniejszości. W ramach projektu wybrani dziennikarze i studenci dziennikarstwa oraz dyscyplin pokrewnych (nauki społeczne) wezmą udział w dwumiesięcznym kursie online (w języku angielskim), a najlepsi absolwenci odbędą miesięczny staż w mediach krajowych oraz wezmą udział w wizytach studyjnych w krajach Europy południowej (przyjmujących migrantów) oraz Afryki, z których pochodzą najliczniejsze grupy migrantów. Projekt przewiduje również nagrody za najlepsze reportaże, prezentacje raportów o mniejszościach na świecie, filmów dokumentalnych i wiele innych wydarzeń.

Działania te będą realizowane dzięki wsparciu finansowemu z strony Unii Europejskiej i Funduszu Wyszehradzkiego. Więcej informacji wkrótce!Inauguracja projektu „Media, mniejszości i migracje”

Katedra Studiów Europejskich wraz z partnerami z Węgier (Minority Rights Group Europe, lider projektu), Wielkiej Brytanii (Minority Rights Group International), Bułgarii (Foundation Gender Project) oraz Słowacji (Human Rights League) zainaugurowała w ubiegłym tygodniu w Budapeszcie projekt „Media, mniejszości i migracje”.

Celem projektu jest zwiększenie świadomości opinii publicznej w Unii Europejskiej na temat powiązań między UE a krajami rozwijającymi się w kwestiach migracji, ubóstwa oraz sytuacji mniejszości. W ramach projektu wybrani dziennikarze i studenci dziennikarstwa oraz dyscyplin pokrewnych (nauki społeczne) wezmą udział w dwumiesięcznym kursie online (w języku angielskim), a najlepsi absolwenci odbędą miesięczny staż w mediach krajowych oraz wezmą udział w wizytach studyjnych w krajach Europy południowej (przyjmujących migrantów) oraz Afryki, z których pochodzą najliczniejsze grupy migrantów. Projekt przewiduje również nagrody za najlepsze reportaże, prezentacje raportów o mniejszościach na świecie, filmów dokumentalnych i wiele innych wydarzeń.

Działania te będą realizowane dzięki wsparciu finansowemu z strony Unii Europejskiej i Funduszu Wyszehradzkiego. Więcej informacji wkrótce!
... See MoreSee Less

View on Facebook

EAPPI training in Poland
Peace and Development Studies Community in cooperation with the World Council of Churches (WCC) organizes a two day training preparing prospective volunteers wishing to participate in Ecumenical Accompaniers Program in Israel and Palestine.

How to apply?
Please send your CV and short cover letter explaining in a few paragraphs (not more than 500 words) why would you like to take part in the EAPPI training to b.myszkowski@pdsc.pl

Who can apply?
Anyone who is interested in Israeli – Palestinian relations, situation in the Middle East region, human rights and is willing to become a human rights observer.

When and where will the training take place?
10th-11th of March 2018 in Cracow, Poland.

Deadline for applications
20th of February 2018. Invitations to selected participants will be send by the end of February 2018.

Costs
The Organisers are covering the cost of the training as well as transportation (2nd class tickets) and accommodation for the selected participants. The training will be carried out in English so fluent knowledge of English is a must.
It is financially supported by the UNICEF.

www.oikoumene.org/en
eappi.org/en
www.unicef.org/appeals/state_of_palestine.html
... See MoreSee Less

View on Facebook

Szkolenie EAPPI

Peace and Development Studies Community przy współpracy ze Światową Radą Kościołów (WCC) organizuje dwudniowe szkolenie dla osób rozważających udział w Ekumenicznym Programie Współtowarzyszenia w Palestynie i Izraelu. Uczestnictwo w szkoleniu otwiera możliwość wyjazdu na trzymiesięczny wolontariat na terenie Izraela i Autonomii Palestyńskiej.

Jak złożyć podanie o udział?
Prosimy o przesłanie CV wraz z krótkim listem motywacyjnym w języku angielskim (maksymalnie 500 słów), uzasadniającym chęć udziału w szkoleniu EAPPI do 20 lutego 2018 na adres: b.myszkowski@pdsc.pl

Kto może ubiegać się o udział w szkoleniu?
Aplikować może każdy, kto interesuje się stosunkami izraelsko-palestyńskimi, sytuacją w regionie bliskowschodnim, prawami człowieka i chciałby zostać obserwatorem praw człowieka.

Kiedy i gdzie odbędzie się szkolenie?
10-11 marca 2018 w Krakowie.

Do kiedy można nadsyłać zgłoszenia?
Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 20 lutego 2018. Zaproszenia do wybranych osób będą rozesłane do końca lutego 2018.

Ile kosztuje udział w szkoleniu?
Organizatorzy pokrywają koszty szkolenia, podróży (bilety w drugiej klasie), jak również zakwaterowania zaproszonych uczestników.

Szkolenie odbywać się będzie w języku angielskim dlatego płynne posługiwanie się tym językiem jest warunkiem koniecznym do pozytywnego rozpatrzenia aplikacji.

Szkolenia realizowane jest przy wsparciu finansowym UNICEF.

www.oikoumene.org/en
eappi.org/en
www.unicef.org/appeals/state_of_palestine.html
... See MoreSee Less

View on Facebook

Nagranie z wczorajszej promocji książki "Na Zachodnim Brzegu bez zmian". Zachęcamy do obejrzenia!

youtu.be/Qpl1-UNqSzsSpółdzielnia "Ogniwo" Kraków wraz z Le Monde Diplomatique - edycja polska zapraszają na premierę książki "Na Zachodnim Brzegu bez zmian". Podczas spotkania k...
... See MoreSee Less

View on Facebook

2 years ago

Peace and Development Studies Community (PDSC)

Dziś w Spółdzielni Ogniwo w Krakowie ma miejsce promocja książki "Na Zachodnim Brzegu bez zmian". Tym, którzy nie mogą dziś być z nami szczególnie polecamy lekturę. ... See MoreSee Less

View on Facebook

W związku z dużym zainteresowaniem Szkoleniem EAPPI, ostateczny termin przesyłania zgłoszeń zostaje przesunięty na dzień 1 października 2016 roku. ... See MoreSee Less

View on Facebook

3 years ago

Peace and Development Studies Community (PDSC)

W dniu 11 lipca 2015 roku Peace and Development Studies Community przeprowadzi szkolenie na temat aktualnej sytuacji na Zachodnim Brzegu Jordanu i we Wschodniej Jerozolimie. Osoby, które wezmą udział w szkoleniu będą miały szansę na zakwalifikowanie się do uczestnictwa w Ekumenicznym Programie Współtowarzyszenia w Palestynie i Izraelu (EAPPI).

Jeśli jesteś osobą, której tematyka związana z Bliskim Wschodem i/lub prawami człowieka nie jest obca, lubisz pracę w zespole i dobrze znasz język angielski – prześlij nam swoje CV na adres: <b.myszkowski@pdsc.pl>, w temacie wpisując "Szkolenie EAPPI".
... See MoreSee Less

View on Facebook

3 years ago

Peace and Development Studies Community (PDSC)
View on Facebook

Komentarz doktora Konrada Pędziwiatra na temat radykalnego islamu we Francji w kontekście ostatnich zamachów terrorystycznych:

pdsc.pl/pl/baza-publikacji/rozmaitoci/335-francja-i-radykalny-islam
... See MoreSee Less

View on Facebook

Dziś zapraszamy na wycieczkę do Hebronu. Jeśli chcecie się dowiedzieć czym jest okupacja terytorium palestyńskiego, to przykład Hebronu jest doskonały - to konflikt w pigułce. Tekst jest długi ale warto poświęcić kilka minut na lekturę. Jego autorką jest Diana Paschel, polska obserwatorka praw człowieka na Zachodnim Brzegu.
pdsc.pl/blogi/blog-eappi/331-okupacja-w-piguce-czyli-z-wizyt-w-hebronie?lang=pl
... See MoreSee Less

View on Facebook

Weekndowa Gazeta Wyborcza publikuje interesujący wywiad z Yehuda Shaulem. Polecamy!

weekend.gazeta.pl/weekend/1,138262,17035922,Jehuda_Szaul__byly_zolnierz_Izraelskich_Sil_Zbrojnych...
... See MoreSee Less

View on Facebook

4 years ago

Peace and Development Studies Community (PDSC)

ONZ informuje trudnej sytuacji uchodźców na Bliskim Wschodzie.The plight of Palestine refugees from Syria in the Middle East is becoming increasingly grave caused by closed borders and a series of forced returns from neighbouring countries, Chris Gunness, spokesperson for UNRWA said today.

Read here: bit.ly/1uyg9Ir
... See MoreSee Less

View on Facebook

4 years ago

Peace and Development Studies Community (PDSC)

A jak z toaletami w Somali?Karolina jest koordynatorem naszych działań wodno – sanitarnych w Somalii. Aktualnie m.in. prowadzi projekt budowy toalet w obozach dla uchodźców w Jowle i Mogadiszu. Tak się składa, że to właśnie dzisiaj - w Dzień Toalet- obchodzi urodziny : ) Sto lat! ... See MoreSee Less

View on Facebook

4 years ago

Peace and Development Studies Community (PDSC)
View on Facebook